17 kwietnia 2024 - Michelle Frances   

„Mój chłopak” Michelle Frances

Amy – trzydziestoletnia singielka, budzi się w szpitalu i okazuje się, że nie pamięta ostatnich kilku miesięcy. Z relacji przyjaciółek, matki oraz swoich mediów społecznościowych dowiaduje się, że ma chłopaka – lekarza Jacka.

Kilka dni po wypisie Amy jedzie na zaplanowaną wcześniej wyprawę do domku w górach, aby z mamą i przyjaciółkami świętować trzydzieste urodziny. Niespodziewanie pojawia się tam Jack – przystojny, opiekuńczy i czarujący. Amy zaczyna mieć przebłyski pamięci z ostatniego półrocza i odkrywa, że Jack nie jest tym, za kogo się podaje. Śnieżyca odcina chatkę w górach od świata, a matka i przyjaciółki uważają, że obawy Amy to skutki wypadku i nie traktują jej słów poważnie.

Frances zbudowała fabułę na dość ogranym schemacie amnezji, jednak wyszła jej z tego ciekawa historia. Mimo, że dość szybko dowiadujemy się, kim jest Jack, nie wiadomo, jakie są jego zamiary. Klaustrofobiczny klimat domku, z którego nie da się uciec i niepewność Amy co do tego, co jest prawdą, a co urojeniem, sprawiają, że powieść czyta się z zapartym tchem.