26 października 2020 - C.L. Taylor   

„Zanim powróci strach” C. L. Taylor

Często jedno traumatyczne wydarzenie determinuje całe późniejsze życie. Tak było w przypadku Lou – jako naiwna czternastolatka zakochała się w swoim trenerze, a on wykorzystał to, wywożąc ją do Francji. Początkowo romantyczny wypad zamienił się w koszmar, który sprawił, że Lou nie potrafi nikomu zaufać ani zbudować relacji.

Kiedy musi pojechać do rodzinnej miejscowości, aby przygotować na sprzedaż dom po zmarłym ojcu, dawne wspomnienia ożywają. Musi zmierzyć się z przeszłością, zwłaszcza, gdy odkrywa, że Mike uwodzi trzynastoletnią Chloe. Próbuje ją ostrzec, powiadomić policję, a gdy nikt jej nie wierzy, bierze sprawy w swoje ręce.

W narracji, podzielonej na Lou i Chloe, pojawia się również Wendy. Wendy obsesyjnie interesuje się życiem Lou i stara się za wszelką cenę ją poznać…

Byłam pełna obiekcji przed lekturą – „Zaginiony” był mocno przeciętny. Tu jednak czeka nas mila odmiana – chociaż intencje Wendy dość szybko stają się oczywiste, sam fakt, że nie mamy tu typowej zagadki, intrygi do rozwiązania, sytuacja, w jakiej znajduje się Louise i jej próby rozwiązania problemu są naprawdę interesujące. Przyjemna lektura z małą petardą na zakończenie.