10 maja 2021 - T. M. Logan   

„Wakacje” T. M. Logan

Tydzień na południu Francji, z rodziną oraz najlepszymi przyjaciółkami – brzmi jak spełnienie marzeń. Kate, Jennifer, Izzy i Rowan wraz z mężami i dziećmi przyjeżdżają do luksusowej, otoczonej winnicami willi. Jednak tuż po przyjeździe Kate odkrywa w telefonie męża wiadomości, które jednoznacznie wskazują na to, że Sean ją zdradza, i to z kimś, kto jest z nimi. I tak wymarzony wypoczynek staje się koszmarem, pełnym nieustannych obserwacji, podejrzeń i oskarżeń. Nie tylko dorośli mają swoje tajemnice – okazuje się, że dziecięce sekrety także mogą prowadzić do tragedii.

Autor po raz kolejny wykazuje się ogromną wrażliwością na kwestie psychologiczne. Co ciekawe, tym razem prowadzi  narrację oczami kobiety i jest to bardzo prawdziwe – czytając zupełnie zapomina się, że autorem jest mężczyzna. Opisuje skomplikowaną przyjaźń czterech dorosłych kobiet, które znają się niemal pół życia, a mimo to mają przed sobą tajemnice, a ich dawne błędy rzutują na obecne relacje.

Na uwagę zasługują też opisy – nie są zbyt rozbudowane, ale Logan opisuje scenerię tak plastycznie, że niemal czuje się upał wiszący w powietrzu. Bardzo przyjemna lektura z przemyślanym pod każdym względem zakończeniem.