1 lipca 2023 - Magda Stachula   

„Pisarka” Magda Stachula

Laura Ruta to poczytna autorka, mająca na koncie kilka bestsellerów. Jej życie w social mediach jest wykreowane na idealne, choć do ideału mu daleko – jest samotna w wielkim domu, mąż oddala się coraz bardziej, targają nią wyrzuty sumienia po tym, jak zdradziła go z jego przyjacielem, a w dodatku kilka lat temu otrzymała liścik „10 maja – koniec życia”. Teraz otrzymuje kolejną przesyłkę, z rośliną w środku – jak się okazuje – rutą. Laura jest coraz bardziej zaniepokojona, nie widząc, kto i dlaczego jej zagraża.
Joanna Sernecka wciąż czeka na okazję do debiutu. Miała już doskonałą historię, lecz zanim zdążyła ją wysłać do wydawców, Laura Ruta wydała podobną książkę. Joanna czuje się w pewien sposób okradziona, jednak na spotkaniu autorskim nawiązuje kontakt z agentem Ruty, proponując mu współpracę. Artur początkowo lekceważy kolejną dziewczynę, której wydaje się, że zostanie wielką pisarką.

Magda Stachula pisze doskonałe historie. Są bardzo dopracowane psychologicznie, językowo i stylistycznie. Czyta się je z dużą przyjemnością, ale i w napięciu, które autorka skutecznie utrzymuje aż do końca. Opowieść z perspektywy pisarki, jej męża, agenta i obsesyjnie zazdrosnej debiutantki odsłania kolejne tajemnice, ale i tak nie sposób rozszyfrować, kto stoi za misterną intrygą.

Wspaniała lektura.