5 sierpnia 2020 - B. A. Paris   

„Dylemat” B. A. Paris

Każdy z nas ma marzenia. Niektóre z nich pielęgnujemy w sobie przez wiele lat. Takim marzeniem dla Livii było wielkie przyjęcie na jej cześć. Jako nastolatka zaszła w ciążę, ominęło ją więc huczne wesele czy osiemnastka. Postanowiła wówczas, że zacznie odkładać drobne sumy tak, aby w czterdzieste urodziny wyprawić uroczyste przyjęcie.

Poznajemy ją w dniu, kiedy marzenie ma się spełnić. Wszystko jest zaplanowane – suknia, catering, tort, ponad stu zaproszonych gości. Zabraknie tylko Marnie, dziewiętnastoletniej córki Livii, która studiuje w Hongkongu. Kobieta nie wie, że jej mąż Adam i córka zaplanowali kilka tygodni wcześniej niespodziankę i że Marnie właśnie jest w drodze do domu… Adam zaś nie ma pojęcia, że Livia nie do końca ucieszyłaby się, ponieważ zna tajemnicę Marnie, która może na zawsze zrujnować ich relacje…

Kiedy Adam dowiaduje się, że rozbił się samolot, którym miała lecieć dziewczyna, nie ma pojęcia, co robić. Marnie pisała, że ma opóźnienie i nie zdąży na ten lot. Jednak nie daje znaku życia. Mężczyzna zostaje sam z najtrudniejszym dylematem: czy podzielić się z żoną dramatycznymi wiadomościami, rujnując jednocześnie imprezę, na którą czekała dwadzieścia lat? Czy dać jej możliwość przeżycia tego wieczoru tak, jak planowała?

Paris po raz kolejny udowodniła, że potrafi trzymać w napięciu. Mimo, że na pierwszy rzut oka fabuła opiera się na prostym: „Powiedzieć czy nie?” przez całą książkę uczestniczymy w wewnętrznej walce dwojga ludzi, którzy się kochają, a zarazem desperacko próbują nawzajem się chronić, ukrywając przed sobą prawdę. Ponieważ kiedy ją poznają, nic nie będzie takie, jak dawniej.