22 grudnia 2021 - T. M. Logan   

„29 sekund” T. M. Logan

Sarah pracuje na uczelni. Zachowanie jej przełożonego, profesora Lovelocka jest modelowym przykładem molestowania seksualnego. Kobiety pracujące z nim mają specjalną listę zasad, które pomagają uniknąć sytuacji sam na sam. Profesor cieszy się uznaniem dziekana i innych pracowników, nikt nie wierzy w historie nagabywanych przez niego kobiet. Przez Lovelocka Sarah traci szanse na awans, na który długo pracowała, profesor przypisuje sobie jej zasługi.

Pewnego dnia kobieta ratuje nieznajomą dziewczynkę na ulicy, a kilka dni później dostaje propozycję – może podać nazwisko osoby, która zniknie. W sposób oczywisty nasuwa się myśl o profesorze, który blokuje jej karierę i niszczy reputację. Sarah musi zdecydować, czy odrzuci skrupuły i zasady moralne, żeby osiągnąć swoje cele.

Logan jak zawsze opiera swoją powieść na niebanalnym pomyśle. Chyba każdy z nas podczas lektury zastanawia się, czy w jego życiu jest ktoś, kogo chcielibyśmy się pozbyć. Jednak wcale nie jest to takie proste. W przypadku Sarah sprawy komplikują się coraz bardziej, ale jej determinacja doprowadza do spektakularnego zakończenia.

Autor potrafi doskonale zachować balans pomiędzy psychologią postaci, a wartką akcją, więc powieść świetnie się czyta.